Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych - Tropem Wilczym 2017

26 lutego 2017 roku Jarosław już po raz trzeci włączył się w kultywowanie pamięci Żołnierzy Wyklętych poprzez organizację Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych - Tropem Wilczym. Jednym z organizatorów biegu był Burmistrz Miasta Jarosławia Waldemar Paluch. Stowarzyszenie Przedsiębiorców Ziemi Jarosławskiej "Rozwój i Postęp", również wzorem roku ubiegłego, zaangażowało się w organizację dzisiejszych uroczystości. Bieg poprzedzony był uroczystą Mszą Św. w intencji Niezłomnych, po której nastąpiło uroczyste składanie wiązanek kwiatów pod pomnikiem poświęconym pamięci majora Władysława Antoniego Koby. W imieniu stowarzyszenia wiązankę kwiatów złożyli członkowie Tomasz Piotrów oraz Piotr Marmuźniak.
Gościem honorowym dzisiejszego biegu był syn majora - Wojciech Koba. Najważniejszym punktem uroczystości był bieg około 500 uczestników ulicami Jarosławia na dystansie 1963 metrów.
Po uroczystym zakończeniu biegu, wręczeniu pamiątkowych medali,wspólnych zdjęciach oraz występach solistek Miejskiego Ośrodka Kultury w Jarosławiu, uczestnicy otrzymali wojskową grochówkę i gorącą herbatę.
Dla najmłodszych na Rynku usytuowano sprzęt wojskowy z możliwością poznania go od środka.

Polecamy