Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wigilia dla mieszkańców już po raz piąty na jarosławskim rynku

Już po raz piąty, Stowarzyszenie Przedsiębiorców Ziemi Jarosławskiej "Rozwój i Postęp" oraz Burmistrz Miasta Jarosławia Waldemar Paluch, w przededniu Świąt Bożego Narodzenia zorganizowali na jarosławskim rynku miejską wigilię dla wszystkich mieszkańców Jarosławia.
Tradycyjnie pojawiły się świąteczne potrawy, w tym barszcz czerwony oraz pierogi, dzielenie się opłatkiem, kolędy, zarówno te płynące z płyt, jak i te śpiewane przez chóry - Zespół Piosenki Estradowej SWEY, Chór Deo Cantamus z Tuczemp oraz chór radnych Rady Miasta Jarosławia.
Tegoroczne spotkanie na jarosławskim rynku miało miejsce 21 grudnia.
Pięknie przystrojony rynek, płynące zewsząd kolędy i pastorałki, uśmiechy i radość mieszkańców, tradycyjne, świąteczne smakołyki, zdominowały piątkowe popołudnie. Nie zabrakło również wspólnej modlitwy i życzeń płynących do mieszkańców od burmistrza W. Palucha oraz prezesa stowarzyszenia Jerzego Kudły.
Członkowie stowarzyszenia pilnowali również, aby niczego nikomu nie zabrakło, a kolejka mieszkańców po tradycyjne potrwały bardzo szybko posuwała się naprzód.
W tym dniu, w ramach odbywającego się Jarmarku Bożonarodzeniowego, wystąpił na scenie również zespół Exodus ze Środowiskowego Domu Samopomocy Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Jarosławiu, a o godz. 15.00 odbył się „Świąteczny show Rycerza Reinera" - niesamowity pokaz ognia.
Zdjęcia: fb UM Jarosławia

Polecamy