Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

101 lat wolnej Polski

Polska jest jedna i wspólna, zwłaszcza ta nasza "Mała Ojczyzna" - o tym świadczyły uroczystości zorganizowane przez Burmistrza Miasta Jarosławia Waldemara Palucha z okazji 101. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
Późnym popołudniem, 11 listopada 2019 roku, rozpoczęły się uroczystości, upamiętniające odzyskanie przez Polskę niepodległości.

Złożenie wiązanek kwiatów pod tablicą upamiętniającą 20. rocznicę wyjścia z ziemi jarosławskiej Kompanii Legionów w boje o wolność Ojczyzny, następnie pod Pomnikiem Przyjaźni Polsko-Węgierskiej, koncert Stowarzyszenia Reprezentacyjny Chór Mieszany „Jarosław" w jarosławskiej kolegiacie, msza święta w intencji Ojczyzny, aż po uoczystości na samej płycie rynku - tak wyglądały obchody 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Jarosławiu.
Rangę obchodów podkreśliło wciągnięcie flagi państwowej na maszt, hymn RP w wykonaniu orkiestry wojskowej z Rzeszowa, niepodległościowy apel pamięci, salwa honorowa, przemówienia oraz złożenie kwiatów pod tablicą poświęconą marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu, a odsłoniętą w ubiegłym roku, w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Zwieńczeniem obchodów była defilada wojskowa na płycie rynku.
Stowarzyszenie Przedsiębiorców Ziemi Jarosławskiej "Rozwój i Postęp" było reprezentowane przez Teresę Kwiecień, Agatę Miśko, Tomasza Piotrowa oraz Łukasza Rogę, którzy w imieniu wszystkich członków stowarzyszenia złożyli wiązanki kwiatów, upamiętniające tamte, jakże trudne dla naszego rodu wydarzenia.

Zdjęcia: facebook/Urząd Miasta Jarosławia

Polecamy