Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Kolejne spotkanie z mieszkańcami podczas miejskiej Wigilii

21 grudnia, w samo południe, na jarosławskim rynku już po raz szósty, członkowie i sympatycy Stowarzyszenia Przedsiębiorców Ziemi Jarosławskiej "Rozwój i Postęp" wraz z Burmistrzem Miasta Jarosławia Waldemarem Paluchem, przygotowali miejską Wigilię.
Przedświąteczne spotkanie przy dźwiękach kolęd i pastorałek, płynących zarówno z głośników na scenie, jak i śpiewanych przez członków chóru czy radnych Rady Miasta Jarosławia, wśród świątecznych stoisk jarmarkowych, w otoczeniu stroików, lampek i choinek, w atmosferze miłości i radości, na stałe wpisało się w kalendarz grudniowych wydarzeń w mieście.

Nie zabrakło życzeń skierowanych do mieszkańców przez prezesa stowarzyszenia Jerzego Kudłę i burmistrza Waldemara Palucha, wspólnej modlitwy zainicjowanej przez archiprezbitera jarosławskiego ks. Andrzeja Surowca, dzielenia się opłatkiem czy tradycyjnych potraw świątecznych - barszczu, pierogów, kapusty i mnóstwa słodkości.
Członkowie Stowarzyszenia Przedsiębiorców Ziemi Jarosławskiej "Rozwój i Postęp" nie tylko byli głównymi organizatorami corocznego przedsięwzięcia, ale również pełnili rolę pomocników św. Mikołaja, podając przygotowane potrawy, opłatki i troszcząc się, aby nikomu niczego w tym wyjątkowym dniu nie zabrakło.

Nowością w tym roku była akcja "Ciepła szafa", polegająca na przyniesieniu zbędnych, ciepłych i niezwykle przydatnych na tę porę roku ubrań, które należało powiesić w specjalnie przygotowanych szafach tak, aby osoby potrzebujące mogły wybrać i zabrać ze sobą to, co im było niezbędne i dawało gwarancję ciepła. Potrzebujesz ciepła? Weź sobie ubranie!!! Chcesz pomóc? Zostaw coś na wieszaku!!! - takie hasła przyświecały "Ciepłej szafie". Piękna inicjatywa, która w tym szczególnym czasie, nabrała niezwykłego wymiaru. Dziękujemy za wspaniały pomysł i zaangażowanie.

Wszystkim mieszkańcom składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowych, spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego 2020 Roku!
Niech ta sobotnia atmosfera radości, kolędowania i życzliwości zagości również na Państwa stołach podczas wieczerzy wigilijnej oraz pozostałych dni świątecznych!

Dobrych świąt!

zdj. facebook/Urząd Miasta Jarosławia

Polecamy